Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Американські вчені успішно випробували революційну космічну ракету, що розганяється до 600 км/год
Американський стартап Venus Aerospace успішно провів перше льотне випробування ракети з прямопотоковим детонаційним двигуном (RDRE) — технологією, яка донедавна вважалась науковою фантастикою. Уперше за десятиліття досліджень ця система вийшла за межі лабораторних умов і здійснила реальний політ, що відкриває новий етап у розвитку гіперзвукової авіації та космічних запусків.
14 травня 2025 року з космопорту Америка в Нью-Мексико було здійснено запуск невеликої ракети з тягою близько 900 кг. Її двигун працював протягом 7 секунд, піднявши апарат на висоту понад 1300 метрів і розігнавши до швидкості понад 600 км/год. Після польоту ракета успішно приземлилась з використанням парашута.
За словами керівниці компанії Сари Дагглбі, технологія має потенціал для створення гіперзвукових літаків, запусків супутників та навіть міжконтинентальних перельотів із часом у межах однієї години. Наприклад, переліт із Нью-Йорка до Токіо теоретично можна буде здійснити за 60 хвилин. Крім того, у перспективі такі двигуни здатні виводити в чотири рази більше вантажу на орбіту, ніж чинні ракети.
Venus Aerospace планує впровадити комерційні RDRE вже на початку 2030-х років. Компанія активно працює над масштабуванням технології та веде переговори з потенційними замовниками, зокрема оборонними структурами США. Попереду ще багато тестів і доопрацювань, однак успішний політ засвідчив: ідеї з фантастичних романів 1980-х починають ставати технічною реальністю.