Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи розповіли про рідкісне явище, коли можна побачити планету Сатурн без кілець
У 2025 році астрономи матимуть унікальну можливість спостерігати Сатурн без його знаменитих кілець, які виглядатимуть майже невидимими із Землі. Рідкісне явище відбудеться 23 березня 2025 року, коли кільця планети повернуться боком до нашої планети. Таке положення виникає кожні 13,7−15,7 року через нахил екватора Сатурна під кутом 26,7 градуса і тривалий орбітальний цикл у 29,4 року. Про це пише IFL Science.
Кільця Сатурна, хоч і поширюються на величезну відстань у 280 тисяч кілометрів, надзвичайно тонкі — всього кілька десятків метрів завтовшки. Через це, коли вони повернуті до Землі боком, стають майже непомітними. Після березня 2025 року дослідники почнуть спостерігати нижню частину кілець і південний полюс Сатурна, що також є рідкісним видовищем.
Окрім естетичного аспекту, це явище має наукову цінність, адже кільця поступово зникають. Дослідження NASA свідчать, що через приблизно 300 мільйонів років вони можуть повністю розчинитися, оскільки частинки льоду, пилу і каміння поступово падають на планету. Водночас нові моделі припускають, що кільця можуть бути старшими, ніж вважалося раніше, можливо навіть такими ж давніми, як сам Сатурн.
Ці спостереження дають нам уявлення про те, як виглядатиме Сатурн у далекому майбутньому, коли його кільця остаточно зникнуть. У той час як інші газові гіганти, такі як Юпітер чи Уран, мають лише тонкі кільця, Сатурн залишається планетою з найбільш помітною системою кілець, яка нині перебуває на екваторі свого існування.