Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи відкрили найбільшу крижану планету, яка не має аналогів у космосі
Астрономи виявили унікальну екзопланету Kepler-10 c, яка, за новими даними, є гігантським крижаним світом — об'єктом, аналогів якому досі не знаходили. Планета знаходиться у зоряній системі Kepler-10, відомій також завдяки першому відкритому скелястому світу — Kepler-10 b. Нова інформація була отримана за допомогою новітніх інструментів на телескопі Telescopio Nazionale Galileo, розташованому на Канарських островах.
Телескоп Nazionale Galileo
Kepler-10 c має радіус у 2,35 раза більший за земний і масу, що в 11 разів перевищує масу Землі, але при цьому має нижчу густину, ніж скелясті планети. Це дозволило дослідникам припустити, що вона є водним світом — гіпотетичним типом планет, вкритих глибоким океаном і атмосферою з насиченою водяною парою. Особливість Kepler-10 c полягає в тому, що вона може бути ще й крижаною водною планетою зі структурованими шарами.
У системі також є ще одна планета — Kepler-10 b, яка більша за Землю приблизно в 1,5 раза за радіусом і втричі за масою. Вона обертається навколо зірки менш ніж за добу, тоді як орбіта Kepler-10 c триває 45 днів. Обидві планети було виявлено методом транзитів, але уточнені характеристики отримали завдяки вивченню коливань зорі, спричинених гравітаційним впливом планет.
Крім того, дослідники виявили ознаки існування третьої планети в системі — Kepler-10 d, яка обертається навколо зорі кожні 151 день. Її мінімальна маса становить приблизно 12 земних, що робить її схожою на Kepler-10 c.
Вчені вважають, що принаймні Kepler-10 c сформувалася далеко від своєї зорі, де було достатньо льоду, а згодом мігрувала ближче. Цей процес міграції може бути ключем до розуміння формування планетних систем не тільки за межами Сонячної системи, а й у ній самій.