Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи випадково виявили 20 унікальних сигналів з глибокого космосу
Астрономи за допомогою радіотелескопа ASKAP виявили понад 20 загадкових радіосигналів із глибокого космосу, які можуть допомогти у вивченні структури Всесвіту. Швидкі радіосплески (FRB) тривають лише частку секунди, але випромінюють стільки ж енергії, скільки Сонце виробляє за день, інформує Earth.
Дослідники використали нову систему CRACO, яка аналізує дані в реальному часі, фільтруючи шум і відстежуючи аномальні сигнали. Її тестовий запуск дозволив виявити два нові FRB, а також понад 20 додаткових сигналів.
Швидкі радіосплески були вперше зафіксовані у 2007 році, але їх походження досі залишається загадкою. Вони можуть мати як природні, так і штучні джерела. Деякі вчені вважають, що ці сигнали можуть бути спричинені нейтронними зірками або навіть надмасивними чорними дірами, тоді як інші не виключають можливість технологічного походження.
Важливо, що FRB можуть переміщуватися на мільярди світлових років, несучи інформацію про склад і розподіл матерії у Всесвіті. Визначення точного місця їхнього виникнення допоможе астрономам зрозуміти механізми їх утворення та розкрити більше деталей про далекі галактики.
Подальші дослідження за допомогою телескопів нового покоління, зокрема SKA (Square Kilometre Array), можуть наблизити людство до розгадки цього космічного феномену.