Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Астрономи виявили аномальне космічне випромінювання, що змінює чинні уявлення про еволюцію Всесвіту
Астрономи виявили унікальний об'єкт у ранньому Всесвіті — блазар, світло від якого летіло до Землі 12,9 мільярда років. Це відкриття допомагає зрозуміти, як надмасивні чорні діри змогли так швидко зрости після Великого вибуху. Блазари — це активні галактичні ядра, які мають потужні струмені частинок, і одне з них випадково спрямоване прямо на Землю.
За словами астрономів, існування цього блазара означає, що в ранньому Всесвіті могло бути значно більше таких об'єктів. Дослідники давно підозрювали, що чорні діри з релятивістськими струменями ростуть швидше, ніж ті, що їх не мають. Виявлення цього блазара підтверджує цю теорію і вказує на те, що процес утворення надмасивних чорних дір міг бути значно активнішим, ніж вважалося раніше.
Команда астрономів на чолі з Едуардо Банядосом з Інституту астрономії Макса Планка провела спостереження за допомогою різних телескопів, включаючи Дуже великий телескоп (VLT), космічні обсерваторії XMM-Newton і Chandra, а також міліметрові радіотелескопи ALMA і NOEMA. Отримані дані підтвердили, що J0410−0139 — це саме блазар, що робить його найвіддаленішим із відомих об'єктів цього типу.
Науковці порівнюють це відкриття з виграшем у лотерею. Оскільки знайдений блазар спрямований саме на Землю, це означає, що в той час існувало безліч інших активних галактичних ядер із подібними струменями, однак вони не потрапили у поле зору дослідників. Це змушує переглянути моделі еволюції чорних дір і їхнього впливу на ранній Всесвіт.
Виявлення таких об'єктів дозволяє не лише зазирнути в минуле, а й краще зрозуміти механізми формування та зростання надмасивних чорних дір. Подальші дослідження можуть виявити нові деталі про ці гігантські структури та їхню роль в еволюції космосу.