Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи виявили аномальні шторми на найбільшій планеті Сонячної системи
Нові фотографії показали два величезні білі грозові шторми, які вирували в одній із великих червоно-коричневих зон Юпітера. Ці шторми, що, ймовірно, супроводжуються зеленими блискавками, можуть суттєво вплинути на вигляд планети, освітлюючи й розмиваючи її темні пояси.
Австрійський астрофотограф Майкл Каррер зробив нові знімки за допомогою 8-дюймового телескопа Celestron поблизу свого будинку. На фотографіях видно дві великі білі плями в Південному екваторіальному поясі (SEB) Юпітера — темній зоні, що оперізує планету. Вони виявились гігантськими грозовими штормами. Подібні явища на Юпітері спостерігали востаннє 8 років тому, у 2016−2017 роках. Шторми проникають приблизно на 100 кілометрів нижче поверхні хмар Юпітера. За словами вчених, їх розміри настільки великі, що вони могли б «поглинути Землю з запасом місця».
Хоча ці грозові системи не будуть такими тривалими, як знаменита Велика червона пляма Юпітера, вони можуть змінити вигляд планети. Коли шторми почнуть розпадатися, їх білі кольори змішаються з рудими хмарами пояса SEB, що спричинить його освітлення. Подібні зміни вже траплялися. Між 1973 і 1991 роками SEB настільки сильно зблід, що «зник», а короткочасно це повторилося у 2010 році. Однак, поки що рано говорити, чи ці нові шторми зможуть повністю зруйнувати нинішній вигляд зони. Відомо, що грозові шторми на Юпітері формуються завдяки конвекції в хмарах, схожій на земні процеси. Вони також породжують блискавки, які, однак, мають зелений відтінок через наявність аміаку в атмосфері Юпітера, зазначає NASA.