Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені знайшли неспростовні докази існування життя на супутниках Юпітера та Сатурна
Міжнародна група науковців опублікувала свіже дослідження у фаховому науковому журналі Icarus. Команда вивчила зсувні розломи на супутнику Юпітера Ганімеді та супутнику Сатурна — Титані. Схожі тріщини виникають, коли стіни розломів проходять одна повз одну по горизонталі або вліво, або вправо. Вчені вважають, що ці геологічні особливості можуть бути ідеальним місцем для виникнення життя, інформує Space.
За словами науковців, такі розломи виникають на Ганімеді й Титані, коли супутники обертаються навколо своїх планет. Величезна гравітація газових гігантів стискає супутники, що призводить до деформації поверхні. Автори дослідження вважають, що зсувні розломи можуть сприяти обміну поверхневих і підземних речовин. Своєю чергою це створює ідеальне середовище для виникнення життя.
На Титані, супутнику Сатурна, температура на поверхні становить -179 °C. Через те, що тут неймовірно холодно, вода фактично відіграє роль каменю. Вона може деформуватися та, зрештою, утворювати розломи. Вчені припускають, що під крижаною поверхнею Титану є океан із рідкої води.
Титан — єдиний супутник у Сонячній системі, який має щільну атмосферу, схожу на земну. Це означає, що тут може відбуватися такий самий гідрологічний цикл з метановими хмарами, дощем і рідким метаном, який наповнює озера та моря на поверхні. Вважається, що на Титані може існувати життя у тому вигляді, в якому його знає людство.
У 2034 році на Титан прибуде літальний апарат NASA — Dragonfly, який шукатиме хімічні будівельні блоки, необхідні для життя. Зонд має приземлитися в районі кратера Селк. Саме тут, на думку вчених, існують зсувні розломи, які можуть бути ідеальним місцем для розвитку позаземного життя.
Дослідники вивчили й геологічні особливості супутника Юпітера, Ганімеда, де також існують схожі зсувні розломи. Науковці з’ясували, що вони могли бути створені не лише під впливом гравітації планети, але й внаслідок інших, наразі недосліджених процесів.
Вчені NASA також прагнуть дослідити життя на супутниках Юпітера і Сатурна. Для цього спеціалісти проектують плаваючих роботів, що шукатимуть наявність позаземних організмів там. Одним з необхідних роботів для цієї місії може стати SESAME. Це тип «термомеханічного бурового робота», який може прокладати тунелі крізь товстий крижаний панцир, що в деяких місцях сягає 25 км.