Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи виявили найшвидшу нейтронну зорю у Всесвіті, що здійснює 716 обертів на секунду
Науковці зафіксували унікальний космічний об'єкт 4U 1820−30, що обертається з приголомшливою швидкістю 716 обертів на секунду. Ця нейтронна зоря встановила новий рекорд швидкості обертання, увійшовши в еліту надшвидкісних небесних тіл поряд з пульсаром PSR J1748−2446ad, інформує Universe Today.
Особливістю відкриття стало те, що 4U 1820−30 не є класичним пульсаром, а становить частину бінарної системи з потужним рентгенівським випромінюванням. Спостереження, проведені за допомогою рентгенівського телескопа NASA NICER, дозволили точно виміряти її обертальну частоту.
Вчені пояснили: нейтронні зорі формуються внаслідок колапсу масивних зірок, що природно прискорює їхнє обертання. Молоді зірки можуть обертатися кілька сотень разів на секунду, проте з часом уповільнюються через взаємодію з міжзоряним середовищем. Утім, наявність зоряного компаньйона дає змогу нейтронній зорі прискорюватися до надзвичайних швидкостей.
Вчені припускають, що наявність двох космічних об'єктів з однаковою швидкістю обертання може вказувати на природні обмеження максимальної швидкості обертання нейтронних зірок. Сенсаційне відкриття має принципове значення для розуміння граничних фізичних властивостей цих надщільних космічних об'єктів.