Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи зафіксували унікальне космічне явище зіткнення світлової комети із зірковими туманностями
Португальський дослідник Мігель Кларо зафіксував рідкісну зустріч різних астрономічних об'єктів у космосі - комету C/2023 E1, що пролітає поруч із двома яскравими туманностями — Летюча Миша і Кальмар. Зображення було зроблено за допомогою спеціальної техніки, яка дозволяє виявити різні довжини хвиль світла, що робить його надзвичайно деталізованим, інформує Space.
Червона хмара світного водню — це туманність Sh2−129, відома як Летюча Миша. Вона має діаметр близько 271-го світлового року. Поруч із нею знаходиться планетарна туманність Кальмар, довжина якої становить близько 50 світлових років. Її голубувато-зелений колір обумовлений випромінюванням іонізованих атомів кисню.
На цьому тлі яскравим зеленим сяйвом виділяється комета C/2023 E1, що пролітає через Сонячну систему. Хоча насправді туманності й комету розділяє величезна відстань, Кларо вдалося зловити їх у кадрі разом, що робить це зображення особливо унікальним.
Комета C/2023 E1 робить повний оберт навколо Сонця за 85 днів, проходячи в середньому на відстані майже 150 млн км, що приблизно дорівнює відстані між Землею і Сонцем.
Нагадаємо — раніше науковці виявили комету, яку вигнали з Сонячної системи після близького проходження повз Сатурн. Космічний об'єкт зараз рухається в міжзоряний простір зі швидкістю 10 800 км/год. Комета C/2023 L2 була викинута з нашої системи через гравітаційний вплив Сатурна. Це унікальне явище дозволяє вченим краще зрозуміти динаміку міжпланетних об'єктів і взаємодію планет з кометами.