Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Астрономи зафіксували рідкісну комету, яка наближається до Сонця лише раз на 80 000 років
Науково-популярне медіа Space інформує: португальський астрофізик Мігель Кларо зафіксував комету C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS). Небесне тіло демонструє рідкісний феномен — «антитінь».
Аномальне явище виникло у момент, коли Земля перетинала орбітальну площину комети, через що здавалося, ніби один із хвостів комети спрямований у бік Сонця. Рідкісне явище було зафіксовано 13 жовтня 2024 року з резерву Dark Sky Alqueva в Португалії.
На отриманих знімках чітко видно два хвости комети: один складається з пилу, а інший — з іонізованих частинок, що розганяються під дією сонячного вітру. Кларо використав техніки для глибокого небесного зображення, щоб відновити природний колір і деталі пилового хвоста, які зазвичай губляться через місячне та сонячне світло.
Цікаво, що комета C/2024 S1 (ATLAS), що мала стати одним із найяскравіших небесних об'єктів, зруйнувалася під час наближення до Сонця. За словами науковців, вона не витримала температурного навантаження, коли досягла відстані близько 500 тисяч км від сонячної поверхні, і розпалася о 6:00 за київським часом. Фахівці не можуть підтвердити, чи повністю зруйнувалася комета, чи, можливо, частина її ядра залишилася цілою — оцінити це важко через значну відстань.
Раніше ми інформували, що міжнародна команда дослідників за допомогою космічного телескопа NASA імені Джеймса Вебба виявила деякі протопланетні диски у Туманності Оріона, які раніше відкрив телескоп «Габбл». Диски з газу і пилу оточують коричневі карлики — об'єкти, подібні до зірок, але занадто малі й прохолодні для водневої фузії, тобто для перебігу процесу виділення енергії у зірках