Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Чеські хіміки навчилися варити пиво швидше завдяки нано-капсулам
Дослідники з Празького хіміко-технологічного університету розробили нову технологію для прискореного бродіння пивного сусла. У цьому процесі головне — швидкість, чим довше сусло бродить, тим вищий ризик проникнення в нього шкідливих бактерій. Крім того, по закінченню бродіння потрібно видалити з рідини фрагменти дріжджів, що не так-то й просто.
Чеські хіміки розробили систему під назвою «BeerBots», яка штучно прискорює процес бродіння. Це крихітні капсули діаметром 2 мм зі складним хімічним складом. Дріжджі змішують із наночастинками магнітного оксиду заліза та альгінату натрію, після чого суміш у вигляді крапель опускають у розчин хлориду заліза. Фінальна стадія — обробка в лужному розчині, завдяки чому одна зі сторін капсули стає пористою.
Під час занурення в сусло капсули запускають хімічну реакцію, побічним продуктом якої є генерація вуглекислого газу. Газ змушує їх підійматися на поверхню, де випаровується, а капсули опускаються вниз. Цей процес відбувається багато разів і прискорює бродіння сусла. По закінченню процесу капсули можна зібрати за допомогою магніту і використовувати повторно ще кілька разів.
Нагадаємо — на початку квітня відомий німецький виробник пива Beck’s розробив спеціальну лімітовану серію пива за допомогою ChatGPT і Midjourney. Алгоритми штучного інтелекту створили новий вид культового алкоголю — Beck’s Autonomous. При цьому ШІ були залучені не лише у створення рецепта, а й у розробці графічного дизайну та реклами.