Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Дослідники NASA виявили ознаки життя на супутнику Юпітера
У ході місії NASA Juno було виявлено мінеральні та органічні сполуки на поверхні супутника Юпітера — Ганімеді. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Nature Astronomy.
Вчені проаналізували дані, зібрані спектрометром Jovian InfraRed Auroral Mapper (JIRAM) на борту космічного корабля під час близького прольоту повз крижаний супутник. Цей прилад спочатку був розроблений для вловлювання інфрачервоного світла, яке виходить з атмосфери з глибини 50−70 кілометрів, проте також використовувався для дослідження супутників Юпітера Іо, Європи, Ганімеда та Каллісто.
Попередні спектроскопічні спостереження, проведені космічним кораблем NASA «Галілео» та космічним телескопом «Хаббл», а також телескопом Європейської південної обсерваторії, натякали на присутність солей та органічних речовин. Втім, розширення цих спостережень було надто низьким, щоб зробити певні висновки.
Дані, отримані під час прольоту, досягли безпрецедентного просторового дозволу для інфрачервоної спектроскопії - краще ніж 1 км на піксель. У результаті проведеного аналізу вчені виявили унікальні спектральні особливості матеріалів, що не є водним льодом, включаючи гідратований хлорид натрію, амонію хлорид, бікарбонат натрію і, можливо, аліфатичні альдегіди.
Наявність аміачних солей передбачає, що на Ганімеді могли накопичитись матеріали, досить холодні, щоб конденсувати аміак під час його формування. Карбонатні солі можуть бути залишками льодів, багатих на вуглекислий газ.
Дослідники зазначають, що солі та органіка, що збереглися у захищеній області на поверхні супутника, свідчить про наявність у глибокій океанській морській воді хімічних компонентів, необхідних для зародження життя.
Нагадаємо — наприкінці вересня у двох незалежних дослідженнях, проведених за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб», вчені з’ясували, що відкладення вуглекислого газу, на поверхні супутника Юпітера — Європи, потрапили туди з підлідного океану. Виходить, у цьому басейні стокілометрової глибини багато вуглецю, необхідного для життя.