Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Дослідники зі США назвали новий чип Ілона Маска технологічним проривом
Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, отримала статус проривної технології від Управління з контролю за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для свого нового пристрою Blindsight.
Цей пристрій спрямований на відновлення зору у людей, які страждають на сліпоту, навіть якщо вони втратили обидва ока або пошкоджений їхній зоровий нерв. Ключовою умовою для функціонування Blindsight є збережена активність зорової кори мозку.
Технологія працює завдяки імплантації мікроелектродів у зорову кору, які стимулюють нейрони, сприймаючи вхідні сигнали від зовнішніх камер. Очікується, що на початкових етапах зображення будуть схожі на базову графіку відеоігор, проте Neuralink передбачає значне покращення якості зображення у майбутньому, включаючи можливість бачити в інфрачервоному та ультрафіолетовому спектрах.
Отримання статусу проривної технології означає прискорену процедуру перевірки та потенційно швидший початок клінічних випробувань на людях. Це може стати значним кроком вперед у напрямку лікування сліпоти та розвитку нових можливостей для людей з інвалідністю, зокрема в рамках амбітних планів Neuralink з розвитку інтерфейсів «мозок-комп'ютер».
Компанія Neuralink, що належить Ілону Маску, успішно провела другу операцію з імплантації свого пристрою, призначеного для паралізованих пацієнтів. Чип дозволяє людям з травмами спинного мозку керувати цифровими пристроями силою думки.
Раніше ми інформували, що вчені з Вашингтонського університету спростували заяви Ілона Маска про амбітні можливості імплантату Blindsight, який мав би покращити чи навіть повернути зір незрячим людям. Маск стверджував, що цей імплантат зможе надавати штучний зір з високою роздільною здатністю, однак науковці заявили, що зір — це значно складніше явище, ніж просто набір пікселів, і техніка не здатна перевершити живі тканини.