Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Фізики відкрили новий тип нейтрино, що змінює наукове розуміння формування Всесвіту
Американські науковці з Лабораторії Фермі зробили важливий крок у пошуках рідкісних частинок нейтрино, які майже неможливо зафіксувати, а проте, вони можуть допомогти відкрити нову фізику. Детектор SBND (Short-Baseline Near Detector) вперше зафіксував нейтрино в рамках експериментів Фермілаб, що є важливою віхою у багаторічних дослідженнях.
Нейтрино — це 00 трильйонів частинок, які щосекунди проходять через людське тіло, залишаючись невидимими. Попри це, вони відіграють важливу роль у розумінні структури Всесвіту. Відомо три типи нейтрино: мюонне, електронне і тау-нейтрино, але вчені припускають існування ще одного — так званого «стерильного» нейтрино, яке майже неможливо вловити. Однією з головних задач SBND є підтвердження його існування.
Детектор SBND, заповнений 112 тоннами рідкого аргону, фіксує взаємодії нейтрино завдяки слабким ядерним взаємодіям. У поєднанні з іншими детекторами, наприклад, IceCube в Антарктиді, SBND сприятиме більш точному вивченню цих частинок. Очікується, що цей детектор зможе фіксувати до 7000 взаємодій нейтрино щодня.
Наразі SBND працюватиме разом з іншим детектором — ICARUS, запущеним у 2017 році, для більш детального дослідження нейтрино. Учені сподіваються, що ці дослідження зможуть вийти за межі Стандартної моделі фізики та, можливо, допоможуть у виявленні темної матерії.
Раніше вчені з CERN (Європейської організації з ядерних досліджень) вперше зафіксували нейтрино високої енергії під час експериментів на Великому адронному колайдері. Прорив став можливим завдяки детектору FASER, який був розроблений спеціально для фіксації таких частинок