Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Хакери, які працювали на росію, атакували X‑Twitter, щоби шантажувати Ілона Маска
Вчора, 30 серпня, хакерська група під назвою Anonymous Sudan вивела з ладу соціальну мережу X (колишній Twitter) у більш ніж десяти країнах. Ціль — тиск на СЕО платформи Ілона Маска. Хакери вимагали, щоби мільярдер запустив свій сервіс Starlink в їхній країні, інформує BBC. Загалом же X не працював понад дві години.
“Передайте наше повідомлення Ілону Маску: “Відкрий Starlink в Судані”, — написали хакери на своїй сторінці у Telegram. Журналісти зазначили, що X — остання жертва хакерського угруповання, яке “працює на благо Судану та ісламу”.
Один з членів групи, який називає себе Crush, розповів BBC, що вівторкова атака “затопила сервери X величезною кількістю трафіку, щоб вивести їх з ладу”. Саме такими, на думку журналістів, “недоладними та примітивними” методами експлойтів й відомі Anonymous Sudan.
Інший член хакерської групи — Hofa — заявив, що так звана DDoS-атака була спрямована на “підвищення обізнаності про громадянську війну в Судані, яка робить інтернет дуже поганим, і він досить часто падає для нас”.
Ресурс Downdetector, що відстежує перебої у роботі сайтів, повідомив, що користувачі у США і Великій Британії зареєстрували майже 20 000 повідомлень про перебої в роботі X. Однак, на думку аналітиків, постраждала значно більша кількість юзерів.
У X публічно не визнали перебої в роботі, а сам Маск не прокоментував вимоги хакерів щодо запуску свого супутникового інтернету в Судані.
Раніше хакерське угруповання Anonymous Sudan неодноразово звинувачували у роботі на російських терористів, зокрема, на кремль. У червні під час заколоту «ПВК Вагнера» хакери офіційно заявили про підтримку російського уряду.

