Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Хакери, які працювали на росію, атакували X‑Twitter, щоби шантажувати Ілона Маска

Хакери, які працювали на росію, атакували X‑Twitter, щоби шантажувати Ілона Маска

3:37 pm, 31 Серпня, 2023

Вчора, 30 серпня, хакерська група під назвою Anony­mous Sudan вивела з ладу соціальну мережу X (колишній Twit­ter) у більш ніж десяти країнах. Ціль — тиск на СЕО платформи Ілона Маска. Хакери вимагали, щоби мільярдер запустив свій сервіс Starlink в їхній країні, інформує BBC. Загалом же X не працював понад дві години.

“Передайте наше повідомлення Ілону Маску: “Відкрий Star­link в Судані”, — написали хакери на своїй сторінці у Telegram. Журналісти зазначили, що X — остання жертва хакерського угруповання, яке “працює на благо Судану та ісламу”.

Один з членів групи, який називає себе Crush, розповів BBC, що вівторкова атака “затопила сервери X величезною кількістю трафіку, щоб вивести їх з ладу”. Саме такими, на думку журналістів, “недоладними та примітивними” методами експлойтів й відомі Anony­mous Sudan.

Інший член хакерської групи — Hofa — заявив, що так звана DDoS-атака була спрямована на “підвищення обізнаності про громадянську війну в Судані, яка робить інтернет дуже поганим, і він досить часто падає для нас”.

Ресурс Down­de­tec­tor, що відстежує перебої у роботі сайтів, повідомив, що користувачі у США і Великій Британії зареєстрували майже 20 000 повідомлень про перебої в роботі X. Однак, на думку аналітиків, постраждала значно більша кількість юзерів. 

У X публічно не визнали перебої в роботі, а сам Маск не прокоментував вимоги хакерів щодо запуску свого супутникового інтернету в Судані.

Раніше хакерське угруповання  Anony­mous Sudan неодноразово звинувачували у роботі на російських терористів, зокрема, на кремль. У червні під час заколоту «ПВК Вагнера» хакери офіційно заявили про підтримку російського уряду.

BTC

$76,367.67

-0.23%

ETH

$2,262.27

-1.48%

BNB

$616.04

-0.66%

XRP

$1.37

-0.18%

SOL

$83.15

-0.50%

Всі курси
Показати більше