Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Ілон Маск назвав штучний інтелект найбільшою загрозою людству
Американський бізнесмен Ілон Маск заявив, що штучний інтелект є однією з найбільших загроз людству, а саміт з безпеки в цій сфері є своєчасним, враховуючи масштаб загрози. На думку мільярдера, ШІ несе в собі екзистенційні ризики, оскільки люди вперше зіткнулися з чимось, що буде набагато розумнішим, ніж вони.
«Ми вперше зіткнулися з ситуацією, коли у нас є те, що буде набагато розумнішим за найрозумнішу людину. Ми не сильніші і не швидші за інших істот, але ми розумніші. Мені невідомо, чи зможемо ми контролювати ШІ, але я думаю, що ми можемо прагнути направити його силу у вигідному для людства напрямі. Я думаю, що штучний інтелект несе у собі загрози екзистенційного масштабу, і потенційно це питання є нагальним, якщо врахувати терміни та темпи розвитку галузі», — заявив Маск під час свого виступу на саміті з безпеки у сфері ШІ.
Мільярдер також висловив сподівання, що дводенний саміт може бути використаний для досягнення міжнародного консенсусу щодо розуміння суті ШІ. Маск хоче, щоб у цьому сегменті з’явився «сторонній спостерігач», який зміг би стежити за тим, чим займаються провідні компанії штучного інтелекту. Усі країни-учасниці саміту, включаючи Китай та США, підписали спільну угоду під назвою «Декларація Блетчлі», в якій викладено загальне розуміння ризиків у сфері ШІ, а також визначено вектори спільної роботи з управління цими ризиками.
Зауважимо, що вчений в галузі інформатики Джеффрі Хінтон, якого називають «хрещеним батьком штучного інтелекту», закликав уряди, компанії та своїх колег ретельно продумати найкращі способи безпечного розвитку ШІ. За словами Хінтона, вже за 5 років штучний інтелект отримає свідомість.
Хінтон пояснив, що його позиція щодо систем штучного інтелекту почала змінюватися минулого року, коли Google, OpenAI та інші компанії почали створювати власні моделі ШІ, що іноді перевершують людський інтелект. Побоювання Хінтона поділяють багато впливових вчених та керівників технологічних фірм. Ще у березні Ілон Маск, Стів Возняк, а також понад 1000 інших експертів у галузі штучного інтелекту та представників IT-індустрії закликали у відкритому листі ввести піврічний мораторій на навчання ШІ-систем у зв’язку з необхідністю вирішення етичних проблем та питань безпеки.