Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Ілон Маск використає мозковий чип Neuralink для керування роботизованою рукою
Neuralink отримала дозвіл на проведення досліджень, які дозволять використовувати мозковий імплант N1 для керування роботизованою рукою. Це відкриє нові горизонти в технологіях нейроінтерфейсів.
Компанія, заснована Ілоном Маском, оголосила про старт нового пілотного дослідження (CONVOY). Воно спрямоване на перевірку можливості керування роботизованою рукою за допомогою мозкового імпланта N1.
Це дослідження стане продовженням попереднього проєкту PRIME, який дозволяє пацієнтам із травмами хребта або діагнозом бічного аміотрофічного склерозу (ALS) керувати зовнішніми пристроями лише силою думки.
Імплант N1, який встановлюється в частині мозку, що відповідає за планування рухів, дозволяє користувачам контролювати зовнішні пристрої без використання фізичних рухів або дротів.
Нове дослідження розширить ці можливості, дозволивши учасникам керувати допоміжною роботизованою рукою.
Neuralink заявила, що ця технологія спрямована на відновлення не лише цифрової, але й фізичної свободи для людей із важкими формами паралічу. Компанія планує розширити кількість учасників клінічних досліджень у США та Канаді.
У рамках цього проєкту канадські нейрохірурги планують залучити шістьох пацієнтів для імплантації чипа, який дозволить керувати пристроями шляхом передачі сигналів із моторних зон мозку.
Раніше повідомлялось, що компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, розпочне клінічні випробування своїх мозкових імплантів за межами Сполучених Штатів. Першою країною, де стартують випробування, стане Канада.
Нагадаємо, що Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, отримала статус проривної технології від Управління з контролю за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для свого нового пристрою Blindsight.