Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Історичний запуск першої у світі ракети, яку надрукували на 3D-принтері, провалився
Компанія Relativity Space 8 березня мала здійснити перший у світі запуск ракети-носія Terran 1, видрукованої на 3D-принтері. В офіційному Twitter-акаунті компанії повідомили про зрив запуску.
Today’s launch attempt for #GLHF Terran 1 was scrubbed due to exceeding launch commit criteria limits for propellant thermal conditions on stage 2. The team is working diligently toward our next launch window in the coming days. Check back here soon for updates on the launch… https://t.co/LxWJzfZ9BI pic.twitter.com/M4RVu6EkR8
— Relativity Space (@relativityspace) March 8, 2023
Ракета Terran 1 заввишки 33 метри мала злетіти з космодрому на мисі Канаверал у Флориді о 15:45 за місцевим часом або о 22:45 за Києвом. Щоправда, старт скасували. Причина — перевищення ліміту критеріїв запуску для температури палива на другому ступені ракети.
Це мав бути випробувальний політ, який назвали «Good Luck, Have Fun» (GLHF). Однією з ключових цілей місії була спроба продемонструвати, що ракета досить міцна, щоби витримати сам запуск. Згодом Terran 1 мала б виконувати комерційні замовлення. Наступну спробу запуску ракети заплановано на 11 березня.
Player ready? Yup. Our next launch attempt window is confirmed for this Saturday, March 11 from 13:00 — 16:00 ET. #GLHF pic.twitter.com/lBXCm9nNeG
— Relativity Space (@relativityspace) March 8, 2023
Після успішного повторного запуску ракети, Terran 1 не буде нічого розгортати, навіть якщо вона досягне низької навколоземної орбіти. Ракета не нестиме жодного корисного навантаження — лише пам’ятне металеве кільце вагою 1,5 кг, надруковане на 3D-принтері.
Раніше розробники вже розкривали характеристики ракети. Terran 1 на 85% складається з 3D-друку — це дозволило їй стати «найбільшим 3D-друкованим об'єктом, який коли-небудь існував і намагався здійснити орбітальний політ». У майбутньому Relativity Space планує створити ще одну ракету Terran, яка вже на 95% буде виготовлена за допомогою 3D-принтера.