Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Ракета, надрукована на 3D-принтері, остаточно провалила свою першу космічну місію
Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета Terran 1 від компанії Relativity Space не змогла успішно вийти на орбіту, остаточно проваливши свою першу космічну місію. Через декілька хвилин після її старту диспетчери місії повідомили, що у верхньому щаблі ракети виникла аномалія.
Запуск проводили зі стартового майданчика LC-16 на базі Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді. Через чотири хвилини після запуску у Terran 1 відмовив двигун другого ступеня. Ракета мала досягти орбіти висотою 200−210 км. Подробиці проблеми, що виникла під час польоту, поки що не розголошуються.
Today’s launch proved Relativity’s 3D-printed rocket technologies that will enable our next vehicle, Terran R. We successfully made it through Max-Q, the highest stress state on our printed structures. This is the biggest proof point for our novel additive manufacturing approach… pic.twitter.com/9iaFVwYoqe
— Relativity Space (@relativityspace) March 23, 2023
За словами керівника програми запуску Relativity Space Арви Тізані, попри невдачу, інженери «зібрали достатньо даних, щоб продемонструвати, що політ ракети, надрукованої на 3D-принтері, можливий». Представники компанії заявили, що проаналізують дані найближчими днями і з’ясують, що сталося з ракетою.
Нагадаємо, що Relativity Space мала здійснити перший у світі запуск ракети-носія Terran 1 ще 8 березня, втім тоді запуск ракети зірвався через перевищення ліміту критеріїв запуску для температури палива на другому ступені ракети. Другий вихід 11 березня було скасовано після того, як на стартовому майданчику в останню хвилину сталося два переривання.
Раніше розробники вже розкривали характеристики ракети. Terran 1 на 85% складається з 3D-друку — це дозволило їй стати «найбільшим 3D-друкованим об'єктом, який коли-небудь існував і намагався здійснити орбітальний політ». У майбутньому Relativity Space планує створити ще одну ракету Terran, яка вже на 95% буде виготовлена за допомогою 3D-принтера.