Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Корейські науковці винайшли штучні м’язи, що у 34 рази сильніші за людські
Дослідники з Корейського передового інституту науки і технологій (KAIST) здійснили прорив у робототехніці та інженерії. Вони розробили штучний м’язовий пристрій з дуже низьким споживанням енергії, здатний генерувати зусилля, що в 34 рази перевищує його вагу.
Це технологічне досягнення може зробити революцію в галузях робототехніки, медичних протезів та космічних досліджень. Інноваційний штучний м’яз виготовлений з унікальних біоміметичних композитних матеріалів — елементів, здатних відтворювати структуру та роботу органічних м’язів.
KAIST develops an artificial muscle device that produces force 34 times its weight https://t.co/v0IBfg4ivj
— Mahato, Manmatha (@manmathamahato7) January 18, 2024
На відміну від звичайних двигунів, штучні м’язи відтворюють природні, гнучкі рухи людського тіла. Тому вони необхідні для анімації гнучких роботів, протезів або пристроїв. Такі м’язи скорочуються у відповідь на електричні стимули, тиск або тепло.
Існуючі рідинні перемикачі були громіздкими і жорсткими, що робило їх непридатними для використання в обмеженому просторі. Щоб вирішити цю проблему, дослідники розробили гнучкий електроіонний привід. Точно регулюючи потоки, він створює значні вихідні зусилля навіть у вузьких каналах.
Революційний штучний м’язовий пристрій складається з металевих електродів та іонних полімерів. У відповідь на надзвичайно низький електричний струм (близько 0.01 В), він генерує рухи і сили через своє скорочення.
Нагадаємо — генеральний директор компанії SingularityNET Бен Герцель заявив, що штучний інтелект наближається до моменту сингулярності — точки, коли машини почнуть перевершувати людський інтелект і вийдуть з-під контролю їх розробників. За словами експерта, поява штучного загального інтелекту (ІОІ) — це питання найближчих років.