Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Криптовалютні біржі в Україні звинуватили у недоплаті понад $ 80 млн податків
Українські криптобіржі недоплатили щонайменше ₴3 млрд (понад $ 80 млн) податків у держказну. Про це повідомив пресцентр Бюро економічної безпеки України (БЕБ).
Згідно із заявою фінансового відомства, створені громадянами України торговельні майданчики з 2013 року заробили $ 55 млрд. Водночас заявлена БЕБ цифра охоплює лише операції з BTC, ETH та USDT. Як саме здійснювався розрахунок обсягу торгів, наразі незрозуміло.
У БЕБ стверджують, що порахували недостачу, опираючись на середній відсоток комісії на біржах — показник склав 0,8% від обороту. Фінрозвідка заявила: за останні десять років криптобіржі заробили на комісіях $ 445,5 млн, однак вони досі не платять податкових відрахувань до бюджету країни, оскільки «відсутня нормативна база».
«Є різні погляди на те, як мають оподатковуватися ці операції, і БЕБ діятиме відповідно до ухвалених депутатами положень. Але очевидно, що поки питання затягується, держава продовжує втрачати десятки мільйонів [доларів] податків щомісяця. Крім того, операції з криптовалютою можуть використовуватися для обходу санкцій, виведення коштів за кордон, незаконного грального бізнесу та вчинення кримінальних правопорушень», — заявив заступник директора БЕБ Андрій Пащук.
Учасники місцевої криптовалютної спільноти здивовані заявами БЕБ. Користувачі спантеличені тим, який податковий підхід держава має намір прийняти в умовах просідання ринку.
Заява БЕБ прозвучала всього через дві доби після того, як ЗМІ дізналися про перевірки криптобірж з боку Національного банку України (НБУ). Перевірку з боку НБУ підтвердив і засновник криптобіржі Kuna Михайло Чобанян. З’ясувалося, що Нацбанк України зацікавився фінансовою звітністю кількох місцевих криптокомпаній: Kuna, CoinPay, GEO Pay і Qmall. Досі незрозуміло, з чим пов’язана раптова перевірка від НБУ.
Додамо — з березня 2023 року український криптовалютний ринок практично заморожено. Українські банки перестали обробляти запити на виведення криптовалюти у гривню і навпаки, пославшись на технічні труднощі. На цьому тлі у Kuna вже заявили, що змістять свій бізнес-фокус з України на Європу.