Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Криптовалютні експерти проаналізували криптовалютні операції України та росії з початку війни
З липня 2021 року по червень 2022 року загальний обсяг криптовалютних транзакцій у країнах Східної Європи становив $ 630,9 мільярда — про це свідчать дані аналітичного звіту від Chainalysis.
1/ Eastern Europe is the fifth-largest #crypto market we studied in this year’s Geography of Cryptocurrency Report.
In this? we cover key trends in the region.
Read the blog to get a full overview! https://t.co/E5BOeZT6IT
— Chainalysis (@chainalysis) October 12, 2022
Як відзначають експерти, криптовалютний ринок є п’ятим за величиною — на нього припадає понад 10% глобальної транзакційної активності за досліджуваний період. Натомість 18,2% від усіх активів, отриманих Східною Європою, пов’язані з ризикованою чи незаконною діяльністю — ці показники вищі, ніж у будь-якому іншому регіоні світу.
У Chainalysis також заявили, що з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого і до червня 2022 року в Україні спостерігалося постійне зростання кількості криптовалютних переказів. Швидше за все, це пов’язано з благодійними внесками на підтримку ЗСУ, людей, які постраждали від російської агресії та на відновлення пошкодженої або ж знищеної критичної інфраструктури. Натомість країна-терорист використовувала транзакції у криптовалюті у значно вужчому діапазоні. Припускаємо, що це через санкції, накладені Євросоюзом.
У росії найчастіші сценарії використання криптовалют стосувалися виведення коштів за кордон. Починаючи з лютого, в ОАЕ, Туреччині, Казахстані та Грузії спостерігався сплеск активності російських криптовалютних сервісів. Експерти Chainalysis також зафіксували зростання використання стейблкоїнів окупантом з початку повномасштабної війни.
Вчора ми інформували, що росіяни активно намагаються обміняти криптовалюту на готівку — на території країни-терориста з’явилися спекулянти, які пропонують такі послуги. Щоправда, криптовалютні експерти відзначають високу ймовірність для росіян просто пошитися в дурні та втратити гроші.
Додамо, що за даними вересневого дослідження Chainalysis, Україна посіла третє місце у рейтингу глобального індексу прийняття криптовалют у 2022 році. Також ми ділилися експертною думкою про те, як цифрові активи допомагають Україні боротися з російською агресією та допомагати постраждалим від війни. А ще раніше — інформували про чергове дослідження, яке продемонструвало ефективність використання криптовалют в Україні.