Дослідники з Китайської академії космічних технологій та Пекінського інституту систем космічних апаратів розповіли, що така мережа зможе відстежувати та моніторити об'єкти в просторі між Землею та Місяцем, навіть якщо вони розміром всього один метр. За словами Яна Менфея, головного конструктора місії Чан’е-5, ця зона стала новим полем для людської діяльності та глобальної конкуренції. У наступному десятилітті тут очікується значне зростання активності, що призведе до нової хвилі глобальної конкуренції за ресурси, орбітальні місця та радіочастоти.
Космічні агенції США, Європи та Японії також планують створити подібну інфраструктуру для підтримки наукових досліджень та комерційних операцій на Місяці. Китай, як один з ключових гравців у дослідженні Місяця, потребує стратегічного планування, щоб уникнути дублювання зусиль та оптимізувати використання ресурсів для майбутніх місій.
План Китаю передбачає декілька етапів розвитку цієї інфраструктури. На першому етапі буде підтримка місячних місій за допомогою двох супутників та контрольної станції для зв’язку з до 10 користувачами. На другому етапі буде додано десять супутників і другу місячну станцію, що дозволить збільшити швидкість передачі даних та покращити точність навігації.
Раніше «Роскомос» заявив про те, що спільно з Китаєм рф планує побудувати на Місяці ядерний реактор до 2035 року. За планом він має забезпечити електроенергією майбутню місячну базу. Ще 3 роки тому «Роскосмос» і Китайське національне космічне управління (CNSA) оголосили про спільний намір побудувати на Місяці базу під назвою «Міжнародна наукова місячна станція».
Ні росія, ні Китай ще жодного разу не відправляли своїх астронавтів на Місяць, хоча останній вже давно заявляє про плани зробити це до кінця десятиліття. У рамках підготовки до цього польоту Китай проведе випробування нових величезних багаторазових космічних ракет.