Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китай успішно поєднав мозок мавпи з комп’ютером
Група китайських учених із Нанкайського університету вперше у світі провела успішний експеримент із під'єднання інтервенційного інтерфейсу мозок-комп'ютер (BCI) до мозку нелюдоподібної мавпи.
Під час операції вчені за допомогою мінімально інвазивної хірургії та без краніотомії (трепанації черепа) провели датчики через судини мозку і сагітальний синус, досягнувши моторної кори мозку мавпи. Це дало змогу ідентифікувати та збирати сигнали електроенцефалограми (ЕЕГ), завдяки чому тварина змогла здійснювати активне управління роботизованою рукою.
На відміну від американської компанії Neuralink, що працює над створенням інтерфейсу мозок-комп'ютер (BCI) інвазивним методом, технологія китайських вчених не вимагає трепанації черепа, є менш травматичною і безпечнішою для пацієнта. Ендоваскулярна хірургія являє собою спосіб втручання без скальпеля, коли доступ до органу здійснюється через судини. Результати експерименту будуть сприяти просуванню інтервенційного інтерфейсу мозок-комп'ютер від лабораторних перспективних досліджень до клінічного застосування.