Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські науковці відкрили природне джерело нескінченної ядерної енергії
Китайські вчені виявили, що країна має значно більші запаси торію, ніж вважалося раніше. Рідкісний радіоактивний метал може стати революційним джерелом енергії, оскільки забезпечує у 200 разів більше енергії, ніж уран. Торієві реактори, які працюють на розплавлених солях, є безпечнішими, не потребують водяного охолодження і залишають менше радіоактивних відходів.
Китай уже розпочав будівництво першого у світі реактора на торії в пустелі Гобі, який має почати працювати до 2029 року. Запаси торію в країні настільки великі, що можуть забезпечити енергією Китай на 60 000 років. Наприклад, лише у гірничодобувному комплексі Байань-Обо міститься приблизно 1 мільйон тонн цього металу.
Попри значний потенціал, вилучення торію залишається складним процесом. Його видобуток вимагає великих витрат енергії та використання хімічних реагентів, що створює екологічні ризики. Крім того, існують побоювання щодо можливого використання побічних продуктів торію у військових цілях.
Однак перспективи використання торію не обмежуються лише енергетикою. Китай також розглядає можливість застосування торієвих реакторів у морському транспорті та космічних місіях. Наприклад, країна вже розробляє корабель із ядерним двигуном на торії, а також планує використовувати такі реактори для майбутніх місячних баз.
Хоча точні обсяги китайських запасів торію залишаються засекреченими, очевидно, що ця технологія може суттєво змінити світову енергетику, забезпечивши людство екологічно чистою і практично невичерпною енергією.