Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китайські науковці запустять у космос одну з найпотужніших ракет у світі
Китай готується до першого запуску нової ракети-носія «Чанчжень-8А», яка має допомогти країні створити масштабну орбітальну групу супутників. На острові Хайнань завершено будівництво нового стартового майданчика для комерційних запусків, де вже провели випробування ракети. Очікується, що перший запуск відбудеться в грудні цього року, інформує Space.
«Чанчжень-8А» — це модифікована версія попередньої ракети «Чанчжень-8», яка здатна виводити на орбіту більші вантажі. Ця одноразова ракета може доставити до 7,7 тонни корисного навантаження на висоту 700 км. Основні двигуни працюють на рідкому кисні та гасі, а модернізовані двигуни другого ступеню — на рідкому водні та кисні. Завдяки цьому ракета може виводити більший обсяг вантажів.
Китай має амбітні плани розміщення на орбіті декількох груп супутників, включаючи проект G60, що складається з 14 тисяч апаратів. Перший запуск цієї групи може відбутися з нової стартового майданчика.
Раніше ми розповідали про те, що Китай провів випробування першого ступеня ракетоносія Long March-10. Ракета-носій призначена для доставляння китайських космічних апаратів на Місяць та запуску новітнього покоління пілотованих космічних кораблів і місячних посадкових модулів. Ракета має довжину 92,5 метра, стартову вагу близько 2189 тонн і тягу під час старту 2678 тонн. Long March-10 може перевозити вантажі масою не менше 27 тонн на орбіту Земля-Місяць.