Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські розробники представили безпілотні дирижаблі, що відстежують бойові винищувачі F-35
Китайські вчені з Changchun Institute of Optics, Fine Mechanics, and Physics (CIOMP) розробили безпілотні дирижаблі, які можуть виявляти стелс-літаки на відстані до 2000 км. Нові аеростати працюють у стратосфері, використовуючи інфрачервоні сенсори, які краще ідентифікують малопомітні літаки, ніж традиційні радари, повідомляє Interesting Engineering.
Технологія була протестована у симульованих бойових умовах поблизу Тайваню. Вчені виявили, що покриття літаків F-35 і F-22 охолоджується до 7,85°C. Своєю чергою, це робить їх малопомітними для звичайних детекторів. Однак тепловий слід від двигунів досягає 1000 К, випромінюючи в середньохвильовому ІЧ-діапазоні, що дозволило розробити новий підхід до виявлення стелс-літаків.
Дирижаблі оснащені кадмій-ртутно-телуридовими сенсорами та 300-мм телескопами — це дає змогу виявляти літаки зі сторони або ззаду навіть на максимальних відстанях. Фронтальне виявлення обмежене 350 км, оскільки з цього ракурсу тепловий профіль літака зменшується.
Такі аеростатні дрони можуть створити мережу раннього попередження та стати дешевим і ефективним рішенням для боротьби зі стелс-авіацією. Вони висять на висоті 20 км, що робить їх недосяжними для більшості ППО. Водночас вони вразливі до винищувачів-перехоплювачів та мають обмежену маневровість.
Якщо ця технологія підтвердиться, вона може суттєво змінити баланс сил у повітряній війні, ускладнюючи операції стелс-авіації та змушуючи переглядати стратегії їх застосування.