Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Китайські вчені спровокують космічну катастрофу для тестування технологій захисту Землі
Наукпоп-медіа Futurism інформує: Китай планує випробувати технологію захисту Землі від потенційних космічних ударів, слідом за успішним експериментом NASA, який відбувся ще у 2022 році.
Китайські вчені опублікували у фаховому віснику Journal of Deep Space Exploration статтю, в якій детально описали свій план: до 2030 року відправити космічний апарат до навколоземного астероїда діаметром приблизно 30 метрів для завдавання удару з метою перевірки технології планетарного захисту.
Спочатку метою був обраний астероїд 2019 VL5, але пізніше вчені зупинили свій вибір на астероїді 2015 XF261. Місія складатиметься з двох космічних апаратів: перший спостерігатиме за астероїдом протягом 3−6 місяців, після чого другий апарат зіткнеться з астероїдом. Наслідки удару фіксуватиме перший зонд.
Два роки тому NASA провела перше випробування технології захисту Землі від астероїдів за допомогою зонда DART, який зіткнувся з астероїдом Діморф діаметром 170 метрів. Цей експеримент довів ефективність технології, змінивши орбіту астероїда, який обертається навколо більшого астероїда Дідім. Спостереження за зіткненням велося іншим зондом, який був відправлений разом із DART.
Крім того, NASA працює над створенням телескопа NEO Surveyor, який буде запущений на орбіту у 2028 році для відстеження потенційно небезпечних астероїдів. На цей момент відомо, що у найближчому майбутньому жоден з астероїдів не загрожує Землі, але спостереження продовжуються, оскільки космічні явища можуть змінити їхні траєкторії.