Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Китайські вчені створили прототип пристрою для віддаленого управління об'єктами у космосі
Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Systems Engineering and Electronics, китайські науковці працюють над пристроєм для управління об'єктами на земній орбіті за допомогою магнітної сили. Технологію можна використовувати для відновлення супутників, місій з доставляння вантажів у космос і збору космічного сміття, пише South China Morning Post.
Поки що створено прототип нового пристрою, однак вчені хочуть розробити повністю функціональний гаджет. За словами авторів дослідження, прототип ще проходить стадію перевірки, проте, якщо такий пристрій розташувати від цілі на відстані в 1 км, він вже зможе відхилити напрямок руху космічного сміття, а також притягнути до космічного корабля супутники, які потребують ремонту.
Основним компонентом прототипу новітнього пристрою є намагнічена коаксіальна гармата, яка може створювати хвилі плазми.
Плазмові кільця містять заряджені іони та електрони, які можуть вільно переміщатися під дією електромагнітних полів. Магнітне поле, яке створюється струмом з розряду плазмового кільця, індукує енергію у плазмі. Своєю чергою, плазма створює магнітне поле, протилежне вихідному магнітному полю.
Процес триває доти, доки лінії магнітного поля не «застигнуть» у плазмі, а отже, магнітну силу можна буде перенести до цілі, що знаходиться далеко від плазмового кільця.
За словами вчених, прототип вже здатен випускати по цілі 8 плазмових кілець щосекунди зі швидкістю 10 км/с — це значно більше за швидкість звуку. Коли плазмові кільця долетять до віддаленого об'єкта, вони почнуть впливати на його рух магнітною силою.
Нагадаємо — китайські науковці наблизилися до створення «штучного сонця» — передового ядерного реактора. Піднебесна прагне до самодостатності в енергетичній галузі, тож до 2035 року країна планує створити промисловий прототип реактора на ядерному синтезі, а до 2050 року — ввести технологію у широке комерційне використання.