Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці довели, що Місяць утворився від зіткнення Землі з іншою планетою
Науковці припускають, що близько 4,5 мільярда років тому з молодою Землею зіткнулася давня планета Тея. Це зіткнення могло викинути фрагменти Землі в космос, які згодом злилися, утворивши Місяць. Ця гіпотеза відома як теорія гігантського зіткнення.
За підрахунками вчених, маса Теї становила від 10 до 45% маси Землі. Після зіткнення частини Теї могли або випаруватися, або злитися із Землею. Останній варіант вважається більш імовірним: дослідження показують, що великі металеві «бляшки» під Тихим океаном і Африкою можуть бути залишками Теї, які збереглися в нижній мантії Землі.
Комп’ютерне моделювання підтверджує цей сценарій. Крім того, теорія гігантського зіткнення пояснює, як це зіткнення могло запустити тектоніку плит — унікальну для Землі особливість, якої немає на інших кам’янистих планетах Сонячної системи.
Аналіз ізотопів, які є варіаціями елементів із різною масою, теж підтримує цю теорію. Співвідношення ізотопів Землі та Місяця дуже схоже, що натякає на їхнє спільне походження. Також це може пояснити, чому Місяць містить менше заліза порівняно з іншими об'єктами: якщо він утворився з уламків земної кори, то його склад відрізняється від багатого на залізо ядра Землі.
Теорія гігантського зіткнення залишається ключовою у вивченні походження Місяця та ранньої історії Землі, відкриваючи нові деталі про унікальні особливості нашої планети.
Нагадаємо — нещодавно вчені виявили ознаки води на поверхні Місяця у різних його регіонах, включно з тими, що піддаються сильному впливу сонячного світла. Відкриття, зроблене за допомогою карт мінералів, показує, що вода та гідроксильні сполуки, які містять кисень і водень, присутні на всіх широтах Місяця