Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці знайшли у ядрі Землі іншу планету, з якої утворився Місяць
Видання Daily Mail інформує: дослідники з Принстонської лабораторії фізики плазми у США зробили важливе відкриття, яке свідчить про походження Місяця внаслідок зіткнення Землі з марсоподібною планетою, відомою як Тея, приблизно 4,5 мільярда років тому. Астрофізики припускають, що ймовірне зіткнення призвело до того, що фрагменти Теї перетворилися на гарячу лаву, частина з якої увійшла в склад Місяця, а інша — залишилась у глибинах Землі.
Завдяки новим даним з космічного апарату NASA GRAIL, виявлено великі поклади титано-залізної руди глибоко під поверхнею Місяця. Вчені вважають, що це підтверджує теорію про те, що інші рештки Теї дійсно формували природний супутник Землі. Свіжі дослідження виявили, що під корою Місяця, у мантії, є два густі регіони, які відповідають відкладенням ільменіту з титану та заліза, які б могли існувати, якби теорія про вплив Теї була правильною.
На Землі аналогічні аномальні за густиною регіони в основі мантії, відомі як великі області низької швидкості (LLVPs), також підтверджують цю теорію. Один з LLVP знаходиться під африканською тектонічною плитою, а другий — під тихоокеанською.
Революційні відкриття, зроблені під час вивчення варіацій у гравітаційному полі Місяця, вказують на існування мережі густого матеріалу під його корою. Подібні дані, як сподіваються дослідники, зможуть бути підтверджені в майбутніх місіях NASA до Місяця, зокрема в рамках програми Artemis, що дозволить краще зрозуміти структуру цих глибоких структур і, можливо, надати більше доказів теорії зіткнення з Теєю.
Нагадаємо — у майбутній місії Artemis 3 астронавти мають вручну встановити на Місяці три наукові прилади, які потім допоможуть розвивати місячні та навіть марсіанські програми. Початок місії запланований на 2026 рік. У ході її реалізації в районі південного полюса Місяця має бути висаджено трьох астронавтів. Це стане поверненням людини на Місяць після більш як 50 років відсутності на супутнику.