Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці NASA відкрили екзопланету, середовище якої придатне для життя

4:55 pm, 13 Вересня, 2023

У NASA заявили, що далека екзопланета, за якою слідкує космічна агенція, може мати «рідкісний водний океан і можливий натяк на життя». Астрофізики оголосили, що, ймовірно, виявили речовину диметилсульфіду на K2−18 b, який «виробляється лише живими організмами на Землі». Дані ще не підтверджені остаточно, повідомляє The Guardian.

Загадкове відкриття було зроблене телескопом Джеймса Вебба. У NASA підкреслили, що спостереження за хімічним складом атмосфери планети вказують на можливість існування на ній океану. «Велика кількість метану і вуглекислого газу, а також нестача аміаку підтримують гіпотезу про те, що під багатою на водень атмосферою K2−18 b може існувати водний океан», — йдеться у повідомленні науковців.

Щодо диметилсульфіду (DMS) — наявність не підтверджена остаточно і потребує подальших досліджень. «Основна частина DMS в атмосфері Землі виділяється з фітопланктону в морському середовищі», — йдеться в пресрелізі NASA.

«Майбутні спостереження [телескопа — ред.] Вебба зможуть підтвердити, чи дійсно DMS присутній в атмосфері K2−18 b на значних рівнях», — зазначив Нікку Мадхусудхан, астроном Кембридзького університету і провідний автор дослідження NASA.

Це не перший випадок, коли NASA знаходить ознаки води на інших планетах. Раніше водяна пара була виявлена на меншій екзопланеті HAT-P-11b у сузір'ї Лебедя, яке знаходиться за 120 світлових років від Землі

«Наші знахідки підкреслюють важливість розгляду різноманітних придатних для життя середовищ у пошуках існування деінде», — сказав Мадхусудхан. — «Традиційно пошук життя на екзопланетах зосереджувався переважно на менших кам’янистих планетах, але більші гігантські світи значно сприятливіші для спостережень за атмосферою».

Раніше ми розповідали про екзопланету — TOI-1853, яка руйнує всі відомі теорії походження космічних тіл. За розмірами вона трохи менша за Сонце і розташована за 544 світлових роки від Землі.

Також ми інформували про планету TOI-332b, яка зменшується у розмірах, руйнуючи актуальні знання про утворення таких об'єктів. Екзопланета розташована за 727 світлових років від Землі й здійснює повний оберт довкола своєї зірки всього за 19 годин.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$67,839.44

-0.10%

ETH

$3,501.11

-1.10%

BNB

$607.11

-1.33%

XRP

$0.49

0.47%

SOL

$151.24

-1.06%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше