Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці попередили про комету, що наближається до Землі зі швидкістю 135 000 км на годину
Вперше за останні 68 років комета 13P/Ольберса повертається до внутрішньої частини Сонячної системи. Її максимальне зближення зі Сонцем відбулося 30 червня, а вже 20 липня комету можна буде спостерігати у нічному небі. Останній раз комета була помічена поблизу Землі ще у 1956 році, а наступного разу її можна буде побачити лише у 2094 році, інформує EarthSky.
Комету 13P/Ольберса вперше виявив німецький астроном Генріх Ольберс 6 березня 1815 року. Зараз вона рухається зі швидкістю 134 867 км/год і знаходиться у сузір'ї Великої Ведмедиці, поступово переміщуючись до сузір'я Малого Лева. Під час максимального зближення з Землею комета буде на відстані 283,5 мільйона км — це дозволить їй стати найяскравішою кометою у нічному небі.
За даними NASA, орбітальний період комети становить майже 68 років, тому її відносять до короткоперіодичних комет або комет типу Галлея. Попри свою яскравість, для спостереження комети знадобиться бінокль, оскільки її зоряна величина становить від 6,5 до 7. Найкращі умови для спостереження матимуть жителі Північної півкулі.
16 липня, одразу після заходу Сонця, комета пройде поряд з галактикою NGC 3104 у сузір'ї Малого Лева. Під час максимального зближення 20 липня 2024 року, вона буде знаходитися поблизу галактики NGC 3219, яка стане зручним орієнтиром для спостереження. Вчені рекомендують дивитися на північно-західну частину неба невдовзі після заходу Сонця.