Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці представили першу у світі лазерну зарядку для супутників у космосі
Лазерний промінь можна використовувати не тільки для передачі даних у космосі та для ураження цілей. Його енергії вистачить, щоб зарядити акумулятори невеликих супутників. Це підтвердили спеціалісти проекту WiPTherm.
Нещодавня демонстрація технології бездротового живлення наносупутників на авіабазі Сан-Хасінту в Авейру (Португалія) підтвердила життєздатність розробки. Потужність променя на виході досягла лише 20 Вт. Потрапивши на датчики, лазер створив перепад температури, що призвело до перебігу електричного струму в системі приймача.
Ідея створення лазерної зарядки для супутників виникла ще 4 роки тому, коли в ЄС створили консорціум із розробки системи бездротового живлення наносупутників. До нього увійшли 5 організацій з Португалії, Франції та Іспанії. Тоді консорціум почав працювати над проектом WiPTherm.
Основною метою WiPTherm було створення інноваційної системи бездротової передачі енергії, яка б заряджала компоненти накопичувачів енергії на супутниках мікро- і нанорозмірів. Вчені зробили вибір на користь термоелектричних, а не фотоелектричних приймальних систем.
Група розробила приймач та оптичну систему з використанням масиву лінз та 27 термоелектричними датчиками. Як передавач енергії було взято за основу 1550-нм лазер, що зазвичай використовується для оптоволокна. Відповідно до цілей проекту, група створить 40-Вт джерело енергії з далекою перспективою домогтися передачі променю 1 кВт енергії.