Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розгадали таємницю першого сяйва у ранньому Всесвіті
Ще до того, як світло проникло крізь темряву, вчені виявили загадковий вид світла — альфа-випромінювання Лаймана. Навіть за темних умов раннього Всесвіту, коли світло не могло пройти через непрозорий газ, астрономи помітили деякі лінії цього випромінювання задовго до настання епохи реіонізації. Звідки вони виникали за таких умов, залишалося невідомим.
Дослідження «Розшифрування альфа-випромінювання Лаймана в глибині епохи реіонізації», опубліковане в Nature Astronomy, може розгадати цю таємницю. Автор дослідження — Каллум Віттен, науковий співробітник Інституту космології Кембридзького університету у Великій Британії.
У новому дослідженні використовують унікальні можливості космічного телескопа JWST, спроектованого для дослідження ранніх етапів Всесвіту. Телескоп може виявляти світло, що випромінюється зірками перших галактик, що веде до нового розуміння раннього Всесвіту.
Вчені виявили, що всі галактики з альфа-випромінюванням Лаймана мають близьких супутників, що стало ключовим відкриттям. Зображення JWST галактики LAE EGSY8p68 виявило деталі, які були помічені телескопом Hubble. Дозвіл JWST розкриває групи менших галактик навколо яскравих галактик LAE EGSY8p68, які раніше невидимі. Це свідчить про наявність інтенсивного зіркоутворення у цьому регіоні.
Нагадаємо — нещодавно вчені представили докази існування масивної зірки з раннього Всесвіту, яка не вписується у сучасні уявлення про космос. Стародавня зоряна дивачка, яку дослідники назвали «Зіркою Барбінгеймера», ймовірно, мала у своєму ядрі суміш елементів, яку ніколи раніше не бачили.