Після заселення Марса люди можуть еволюціонувати в абсолютно новий біологічний вид, припускають вчені. Науковці зазначають, що кардинальні відмінності умов на Червоній планеті можуть запустити незворотні зміни у людській біології та генетиці.
Гравітація на Марсі становить лише 30% від земної, атмосфера надзвичайно розріджена й переважно складається з вуглекислого газу, а рівень сонячної радіації вкрай високий через відсутність магнітного захисту. Біолог Скотт Соломон з Університету Райса вважає, що пристосування людей до таких умов може відбутися швидше, ніж на Землі, зокрема через дію мутацій, спричинених космічною радіацією.
Одна з прогнозованих змін стосується пігментації шкіри. На Землі меланін допомагає захищати організм від ультрафіолетового випромінювання. На Марсі люди, ймовірно, вироблятимуть більше еумеланіну або ж розвинуть нові типи пігментів для кращого захисту від шкідливого опромінення.
Не виключено, що через кілька поколінь на Марсі виникне новий тип людини — Homo sapiens martianus, який може суттєво відрізнятися від сучасного земного Homo sapiens не лише зовнішністю, а й фізіологічними характеристиками.
Еволюція людства на Марсі відкриває нові можливості для вивчення змін, які ще складно передбачити, але вони, безперечно, змінять саме поняття людської природи у міжпланетній перспективі.