Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці спростували хибні дослідження про планету Уран, які вважали достовірними 40 років
Астрономи провели дослідження в ході якого з’ясували, що розуміння планети Уран може бути неправильним вже майже чотири десятиліття. Причиною може бути незвичне космічне явище, яке вплинуло на дані космічного апарату NASA Voyager 2.
Відомо, що більшість того, що ми знаємо про Уран, отримано завдяки даним, зібраним Voyager 2 під час його польоту біля Урану в 1986 році. Однак під час місії космічний апарат зафіксував аномальний магнітний полюс Урана. Тоді він не відповідав його обертанням, та наявності надзвичайно енергійних електронів.
Таким чином, новий аналіз даних Voyager 2 показав, що причиною таких незвичайних результатів стала спалах сонячного вітру. Він змінив магнітне поле планети безпосередньо перед прольотом апарата.
Внаслідок такої події, наші уявлення про Уран могли базуватися на аномальних даних, а не на типовій природі планети.
Дослідники припускають, що Voyager 2 міг зафіксувати зовсім інший магнітосферний стан Урана якби прибув на кілька днів раніше. Адже, умови, які зафіксував апарат, є рідкісними та трапляються лише близько 4% часу.
Переосмисливши отримані дані з урахуванням спалаху сонячного вітру, дослідники дійшли нового висновку:
«Перед пролітами Voyager 2 сонячний вітер виштовхнув звичайну плазму з магнітосфери Урана, тимчасово викрививши її і заповнивши радіаційний пояс електронами. Це схоже на те, як магнітне поле Землі заряджається та викривляється під час сильних сонячних бур».
Дослідники вважають, що ці нові дані змінять наш погляд на Уран і допоможуть краще зрозуміти його магнітне поле та природу радіаційних поясів.
Нагадаємо, що дослідники виявили, що один з найбільших місяців планети Уран — Міранда — може приховувати підповерхневий океан, що створює потенційну можливість для існування позаземних форм життя.
На початку жовтня повідомлялось, що науковці закликають до термінового запуску космічної місії для дослідження супутників Урана, оскільки там можуть бути умови для життя.