Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці створили робота зі штучним інтелектом, що здатен самостійно видобувати кисень на Марсі
Дослідники з Китайського науково-технічного університету у провінції Анхой створили робота зі штучним інтелектом, здатного автономно видобувати кисень з місячного або марсіанського льоду. Робот використовує підручні матеріали, які зможе знайти довкола себе.
Пристрій використовує алгоритми штучного інтелекту для самостійної підготовки хімічних реакцій, видобуваючи кисень з льоду. Це відбувається за допомогою каталізаторів зі зразків гірських порід, що знаходяться поблизу робота. Науковці зазначають: кінцевою метою проекту стане збільшення ймовірності колонізувати Місяць та Марс.
Роботу дали завдання отримати речовини для виробництва кисню на основі джерел води, виявлених під час попередніх досліджень Марса. Оснащений п’ятьма зразками метеоритів, робот проаналізував 243 набори експериментальних даних і приблизно 30 000 теоретичних моделей. Результатом став робочий каталізатор, отриманий з шести металів, вибраних з 3 764 376 можливих формул. На це у робота пішло шість тижнів.
Попри успіхи, для практичної реалізації науковці виокремили декілька проблем, які все ще слід вирішити:
- Робот потребуватиме значних обчислювальних потужностей з високою ефективністю.
- Апаратне забезпечення пристрою має витримувати суворі радіаційні умови на поверхні Марса.
- Побічний продукт видобутку кисню — водень — може стати потенційним джерелом палива для робота.
Китайські дослідники вважають, що настільки інноваційний підхід може значно прискорити процес підготовки необхідних матеріалів і хімікатів для майбутніх досліджень і потенційної колонізації позаземних середовищ.
Результати дослідження опубліковані у фаховому науковому журналі Nature.