Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили аномальну екзопланету, схожу на Юпітер, де рік триває 16 днів
Астрономи виявили нову екзопланету класу «теплий Юпітер», яка розташована на відстані 300 світлових років від Землі. Планета TIC 393 818 343 b має орбітальний період лише 16 днів — це означає, що рік на цій планеті триває всього два тижні. Ця планета знаходиться ближче до своєї зірки, ніж Земля до Сонця, і обертається навколо зорі, схожої на Сонце, інформує Space.
Астрономи вважають, що TIC 393 818 343 b знаходиться у перехідній стадії між «холодним Юпітером» і «гарячим Юпітером» — планетами, що обертаються дуже близько до своїх зірок. Існує ймовірність, що в майбутньому ця планета може стати «гарячим Юпітером» або навіть бути знищеною своєю зіркою, коли та перетвориться на червоного гіганта.
Вивчення цієї планети допоможе науковцям краще зрозуміти, як розвиваються газові гіганти, а також те, чи формуються «гарячі Юпітери» близько до своїх зірок, чи спочатку вони розташовані далі, а потім мігрують ближче. Це також може надати нові знання про історію розвитку Юпітера, що знаходиться у Сонячній системі.
Нагадаємо — за допомогою космічного телескопа імені Джеймса Вебба астрономи виявили шість нових об'єктів у космосі, які виглядають як планети, але сформувалися як зірки. Об'єкти, відомі як коричневі карлики, мають масу в 5−10 разів більшу за Юпітер і не пов’язані гравітаційно з жодною зіркою. Один із цих карликів має навколо себе диск із газу та пилу, що може призвести до формування планет, подібних до тих, які виникли в нашій Сонячній системі.