Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили зіркову туманність, що викидає аномальну кількість антиматерії
Вчені зафіксували аномальний потік антиматерії, що виходить з зіркової туманності «Гітарна туманність». Ця туманність утворилася внаслідок колапсу нейтронної зірки і тепер випромінює енергію в формі струменя, що перетворює енергію в антиматерію.
На основі нових знімків, оприлюднених 20 листопада 2024 року, вчені змогли знову дослідити «Гітарну туманність», що виникла після колапсу нейтронної зірки B2224+65a.
Туманність розташована на відстані близько 6,500 світлових років від Землі та має унікальну форму хвилі, що нагадує хвилю, яку утворює корабель, рухаючись по воді.
Випромінюваний нейтронною зіркою потужний енергетичний струмінь має довжину близько 2 світлових років і випускає антиматерію, що породжується завдяки перетворенню енергії в електрони та позитрони.
Завдяки поєднанню швидкого обертання зірки та її сильних магнітних полів, струмені часток прискорюються і викидаються через магнітні полюси зірки.
Ці струмені настільки потужні, що частина випромінювання перетворюється в антиматерію, що має протилежний заряд до звичайної матерії.
«Хоча сама „Гітарна туманність“ та енергетичний струмінь не пов’язані безпосередньо, дані дослідження показують, що варіації в міжзоряному середовищі, що змінюють форму туманності, також впливають на потік енергії», — сказано в дослідженні.
Вчені сподіваються, що подальше вивчення цієї нейтронної зірки дасть нові знання про таємничу речовину, що заповнює простір між зірками у нашій галактиці.
Вивчення таких аномальних явищ допомагає астрономам краще розуміти природу міжзоряного середовища та самі механізми формування антиматерії у космосі.