Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці винайшли унікальний метод, що з високою точністю прогнозує зіткнення комет із Землею
Вчені винайшли спосіб визначати траєкторію довгоперіодичних комет ще до їхнього наближення до Землі, використовуючи дані метеорних потоків, що може змінити методи захисту від потенційно небезпечних об'єктів, що наближаються до нашої планети.
Протягом століть астрономи спостерігали за кометами, однак лише в XVIII столітті почали передбачати їхні повернення. Та навіть сьогодні орбіти більшості комет залишаються непередбачуваними до їхньої появи у внутрішній частині Сонячної системи. Однак, якщо комета наближається до Землі, цей підхід може дати науковцям час на завчасне виявлення загрози.
Комети походять з Хмари Оорта — сфери крижаних залишків Сонячної системи, яка оточує Сонце. Їхні орбіти можуть бути порушені близьким проходженням зірок чи іншими об'єктами з Хмари Оорта, через що вони прямують до внутрішньої Сонячної системи.
Багато з цих комет не становлять загрози, але деякі з них перетинають орбіту Землі. Метеорні потоки, такі як Гемініди, Персеїди та Оріоніди, що спричинені пиловими слідами комет, доводять, що комети вже неодноразово перетинали нашу орбіту.
Нові дослідження показують, що за допомогою нового методу можна відстежувати походження деяких довгоперіодичних комет.Вчені з Національної астрономічної обсерваторії Японії та дослідники, що працюють з новими телескопами, такими як обсерваторія Рубін, пропонують підхід, за яким можна виявляти комети задовго до їхнього наближення до Сонця.
Розраховуючи орбіти метеорних потоків, можна прогнозувати орбіти невідомих комет, завдяки чому їхні можливі траєкторії можна дослідити на роки вперед.
Один із прикладів успішного прогнозування — зв’язок комети Нісімури 2023 року з метеорним потоком ?-Гідріди. З допомогою ретельних спостережень, схожих на ті, що дозволить обсерваторія Рубін, комету Нісімура можна було б виявити на вісім місяців раніше.