Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці висунули нову радикальну теорію походження Місяця
Вчені проаналізували результати нових геофізичних і геохімічних досліджень Місяця та дійшли висновку, що немає жодних слідів гіпотетичної планети Тейя, яка, за однією з популярних теорій, зіткнулася з Землею й утворила наш супутник. Раніше ця гіпотеза стверджувала, що Місяць сформувався після зіткнення Землі з великим об'єктом, який викинув велику кількість матеріалу на орбіту.
Новий аналіз показав, що ядро Місяця є надзвичайно маленьким і займає всього 0,8−1,5% від загальної маси супутника. Це означає, що Місяць, ймовірно, сформувався не з матеріалу «стороннього» тіла, як припускали раніше, а з речовини, схожої за складом із земною мантією.
Автори дослідження також вивчили співвідношення 70 елементів у мантії та корі Місяця і дійшли висновку, що і Земля, і Місяць утворилися з однієї й тієї ж речовини приблизно 4,5 мільярда років тому. Це ставить під сумнів теорію про гігантське зіткнення і передбачає, що Місяць міг виникнути без участі іншого об'єкта, як Тейя.
Вчені продовжують шукати додаткові докази цієї теорії, і можливі майбутні місії, наприклад, китайська «Чан'е-6» або американська «Endurance», можуть допомогти розкрити більше деталей про походження Місяця, доставивши зразки з його різних регіонів.
Раніше «Роскомос» заявив про те, що спільно з Китаєм рф планує побудувати на Місяці ядерний реактор до 2035 року. За планом він має забезпечити електроенергією майбутню місячну базу. Ще 3 роки тому «Роскосмос» і Китайське національне космічне управління (CNSA) оголосили про спільний намір побудувати на Місяці базу під назвою «Міжнародна наукова місячна станція».
Ні росія, ні Китай ще жодного разу не відправляли своїх астронавтів на Місяць, хоча останній вже давно заявляє про плани зробити це до кінця десятиліття. У рамках підготовки до цього польоту Китай проведе випробування нових величезних багаторазових космічних ракет.