Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці виявили аномальний дисбаланс температур між Сонцем та його атмосферою
Нове дослідження астрофізиків пролило світло на загадку, яка хвилює науковців протягом багатьох років: чому корона Сонця в рази гарячіша за його поверхню? Вчені виявили, що особливі кінетичні хвилі Альфвена (KAWs), відіграють ключову роль у нагріванні сонячної корони. Хвилі переносять енергію через простір і взаємодіють із плазмовими частинками, що зрештою призводить до підвищення температури. Про це пише SciTechDaily.
Дослідники розповіли: корона або атмосфера Сонця простягається на відстань до 8 мільйонів кілометрів над його поверхнею і має надзвичайно високі температури, однак причину досі не встановлено. Дослідження, проведене в Університеті Алабами у Хантсвіллі, показало, як кінетичні хвилі Альфвена можуть трансформувати електромагнітну енергію у тепло через складний процес взаємодії з частинками плазми. Це відкриття допомагає краще зрозуміти процеси нагрівання сонячної атмосфери й підводить на крок ближче до розкриття таємниці температурного дисбалансу між поверхнею Сонця і його короною.
Дослідженням керував Сайєд Аяз, аспірант з Центру досліджень космічної плазми та аерономіки при Університеті Алабами. Він зазначив, що завдяки місіям Parker Solar Probe і Solar Orbiter виникло питання, як саме нагрівається сонячна корона. Дослідження показало, що хвилі Альфвена, які поширюються у плазмі, ефективно передають свою енергію частинкам, що призводить до їх нагрівання.
Нагадаємо — астрофізики висунули теорію, що всередині зірок, таких як Сонце, може виникати ядерна форма життя. У пошуках позаземних цивілізацій науковці часто зосереджуються на вуглецевих формах життя, оскільки це єдині відомі людству форми. А проте, дослідження показують, що можуть існувати й екзотичні форми життя, наприклад, такі, що виникають всередині зірок, що палають.