Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені змогли побачити середину Сонця
Завдяки використанню камери EUI Solar Orbiter у новому режимі роботи, вченим вдалось записати частину сонячної атмосфери в екстремальних ультрафіолетових довжинах хвиль. Досі їх практично неможливо було відобразити. Новий режим роботи став можливим завдяки «злому» камери в останню хвилину. Науковці впевнені, що цей «маневр» вплине на нові інструменти для майбутніх місій з дослідження Сонця.
Пристрій формування зображень в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні (EUI) Solar Orbiter робить зображення структур сонячної атмосфери високої роздільної здатності. Вчені називають цю частину короною. Під час складання EUI в останню хвилину інженери змінили захисні дверцята на передній частині приладу. Завдяки цьому він зміг спостерігати глибше за цільову область.
«Це справжній хак. У мене виникла ідея просто зробити це та подивитися, чи спрацює. Насправді це дуже проста модифікація інструменту», — пояснив Фредерік Ошер з Інституту просторової астрофізики Південного університету Парижу та член команди EUI.
Команда Solar Orbiter називає це «окультним режимом роботи». Випробування EUI тривають з 2021 року. Наразі інженери впевнені в його успішній роботі, детальну інформацію про своє відкриття науковці описали в журналі Astronomy & Astrophysicals.
Нагадаємо — дослідники Європейського космічного агентства (ESA) під час роботи над проектом Gaia Milky Way склали так звану життєву карту Сонця. Проаналізувавши інформацію про ті зірки, які нагадують Сонце, експерти встановили приблизний час його загибелі. Вони зазначають: Сонце належить до числа жовтих карликів. Його вік сягає приблизно 4,57 мільярда років. Температура поверхні зірки становить 5772 Кельвіни.