Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці за допомогою космічних супутників дослідили, які країни затонуть у майбутньому
Згідно з новим дослідженням, опублікованим у фаховому науковому журналі Science, майже половина великих міст Китаю тоне — очікувано постраждають мільйони людей. Про це пише Business Insider.
Дослідження показало, що 45% міських земель Китаю опускаються швидше, ніж на 3 мм на рік, а 16% - зі швидкістю понад 10 мм на рік.
Автори дослідження розглянули 82 китайських міста з населенням понад 2 мільйони й використовували радіолокаційні імпульси з супутників для виявлення будь-яких змін у відстані між супутником і землею. Потім вони виміряли, як змінилася висота міст між 2015 і 2022 роками.
Вчені виявили, що найбільше місто Китаю, Шанхай, продовжує опускатися, попри те, що за останні 100 років воно вже опустилося приблизно на 3 м. Пекін і Тяньцзінь, також стали жертвами катаклізмів.
Роберт Ніколлс, професор адаптації до клімату в Університеті Східної Англії, який не брав участі в дослідженні, розказав BBC, що видобуток води «ймовірно, є головною причиною», чому все так відбувається. У статті-коментарі, також опублікованій у Science, Ніколлс попередив, що «просідання ставить під загрозу структурну цілісність будівель і критично важливої інфраструктури та посилює наслідки зміни клімату в плані повеней, особливо в прибережних містах, де воно посилює підвищення рівня моря».
Згідно з аналітикою Reuters, просідання ґрунту вже коштує Китаю понад 7,5 мільярдів юанів, що становить близько 1,05 мільярда доларів на рік. Однак проблема не обмежується лише Піднебесною. В іншому документі, опублікованому у лютому, йдеться про те, що близько 6,3 млн кв. км землі в усьому світі перебувають під загрозою просідання, причому Індонезія є однією з найбільш постраждалих країн.
За даними Геологічної служби США (USGS), з цією проблемою також зіткнулася частина США, де безпосередньо постраждало понад 17 000 квадратних миль землі у 45 штатах. Експлуатація підземних вод також вважається головним фактором проблем.
«Наростальне освоєння земельних і водних ресурсів загрожує загостренням чинних проблем просідання ґрунту і виникненням нових», — підсумували дослідники.
Нагадаємо — раніше дослідники National Geographic змоделювали, яким стане світ після танення льодовиків. Вони окремо виділили материки та регіони, а також розповіли, чого очікувати у разі продовження глобального потепління.