Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці зафіксували рекордний викид енергії в аномальній зоряній системі
Астрономи виявили рекордний енергетичний вибух у глибинах космосу, який походить від подвійної зоряної системи. Вона містить червоний карлик і мертвий зоряний залишок — білу карликову зірку. Це явище може дати нові відомості про рідкісне космічне явище, яке астрономи досліджують майже 20 років.
Згідно з дослідженням команди вчених з Університету Кертіна, пульсація енергії, що отримала назву GLEAM-X J0704−37, спостерігається кожні три години. При цьому вибухи тривають від 30 до 60 секунд.
Це явище є найдовшою періодичною демонстрацією рідкісного феномену — «довгоперіодичних радіо-транс'єнтів». Астрономи досліджують це явище майже 20 років, намагаючись зрозуміти механізм його виникнення.
GLEAM-X J0704−37 виявилася на відстані 5000 світлових років від Землі, на периферії галактики, де зір значно менше.Використовуючи телескоп MeerKAT у Південній Африці, команда змогла визначити точне походження цього сигналу. З’ясувалося, що одна з зір у системі — це червоний карлик класу M, зірка з низькою масою.
«Червоний карлик перебуває в подвійній системі з білою карликовою зіркою, залишком зірки, що колись мала масу подібну до Сонця, але в результаті вибуху втратила свою масу й охолола», — вважають вчені
Вчені припускають, що потужні магнітні поля в системі спричиняють періодичні спалахи енергії, подібно до спалахів, що виникають від швидко обертаючих нейтронних зір — пульсарів.
Враховуючи відстань до джерела GLEAM-X J0704−37, було виключено припущення, що це явище виникає від магнітару — надзвичайно магнітної нейтронної зорі.
Дослідники продовжують аналізувати дані для підтвердження природи цієї подвійної зоряної системи та точного пояснення, як саме виникають ці потужні спалахи енергії.
Завдяки цьому відкриттю, астрономи сподіваються розкрити нові таємниці космосу і краще зрозуміти, як такі екстремальні явища виникають у віддалених частинах нашої галактики.