Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці запропонували радикальну теорію, що пояснює аномальну форму Марса
Вчені з Військово-морської обсерваторії США висунули нову гіпотезу, яка пояснює унікальну форму Марса. Вони припускають, що в минулому Червона планета мала великий супутник, який назвали Неріо. Супутник міг мати значний вплив на марсіанський рельєф, інформує Live Science.
За розрахунками дослідників, Неріо був принаймні утричі меншим за Місяць. У далекому минулому Марс мав більш м’який зовнішній шар, який під впливом гравітаційних сил Неріо зміщувався, формуючи сучасний ландшафт планети. Однак з часом Неріо зник —, можливо, через зіткнення з іншим небесним тілом або був зруйнований великим космічним об'єктом. Деякі вчені припускають, що уламки Неріо могли перетворитися на сучасні супутники Марса — Фобос і Деймос.
Гіпотеза дослідників також може пояснити походження загадкового нагір'я Тарсис, яке значно вирізняється на марсіанській поверхні за весь інший ландшафт Червоної планети.
Нагадаємо — геологи з Массачусетського технологічного інституту виявили, що велика частина зниклої атмосфери Марса може бути схована у кілометрових шарах глинистих мінералів на його поверхні. «Мільярди років тому Марс був теплішим і вологим, з густою атмосферою, що підтримувала рідку воду. Однак близько 3,5 мільярда років тому вода зникла, а атмосфера стала тоншою», — зазначають дослідники.
Вчені вважають, що вода на Марсі проникала крізь породи та запускала хімічні реакції, які витягали вуглекислий газ з атмосфери та перетворювали його на метан. Цей метан міг зберігатися в глинистих мінералах протягом мільярдів років.