Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці змогли надрукувати людські тканини у космосі
Вчені вперше створили меніск колінного суглоба людини за допомогою 3D-принтера у космосі. Експеримент пройшов на борту Міжнародної космічної станції (МКС). Детальніше про це повідомили представники американської компанії Redwire.
У дослідженні використовували установку для тривимірного друку BioFabrication Facility (BFF), розроблену Redwire та доставлену на МКС у 2022 році. Як «чорнила» фахівці використовували людські стовбурові клітини та колаген.
В експерименті брали участь астронавти Френк Рубіо, Уоррен Хобург, Стівен Боуен та Султан Аль Неяді. За словами представників компанії, у космосі біологічні тканини та інші взяті матеріали краще зберігають форму завдяки невагомості. За рахунок цього їх простіше виготовляти без застосування хімікатів та спеціальних каркасів.
У рамках майбутньої місії SpaceX CRS-29 у листопаді 2023 року Redwire планує відправити на МКС ресурси для досліджень з розробки фармацевтичних препаратів та регенеративної медицини, включаючи експеримент із біодруку серцевої тканини.
Нагадаємо — дослідники з Інституту біомедичних інновацій Терасакі розробили біочорнила, що дозволяють покращити конструкції штучних скелетних м’язів, надрукованих на 3D-принтері. Технологія відкриває напрямок для нових методів лікування для людей з м’язовими ушкодженнями через травми, хвороби або хірургічне втручання.
При природному розвитку скелетних м’язів у процесі міогенезу клітини-попередники (міобласти) зливаються разом, утворюючи м’язові трубки, з яких формуються м’язові волокна. При штучному конструюванні м’язів вкрай важливо, щоб функціональність підтримувалася за рахунок структурного вирівнювання м’язових клітин, що дозрівають, і підвищення їх виживання.