Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці знайшли неспростовні докази існування оптимальних умов для життя на супутниках Сатурна
Науковці з Південно-Західного дослідницького інституту (SwRI) адаптують програмне забезпечення для моделювання корозії, щоб вивчити можливість існування життя на супутниках Сатурна, таких як Енцелад і Європа.
Зазначається, що програмне забезпечення початково розроблялось для прогнозування корозійних процесів і дослідження складних хімічних реакцій. Тепер його використовують для моделювання середовища, яке може підтримувати мікробне життя в екстремальних умовах.
Зокрема, воно дозволяє виявляти наявність органічних сполук, які є необхідними для життя, навіть на заморожених місяцях планет Сонячної системи.
Дослідники з’ясували, що програмне забезпечення для дослідження корозії може також моделювати середовище на крижаних супутниках, таких як Європа і Енцелад.
Програмне забезпечення враховує органічні молекули в умовах, схожих на ті, що існують на цих супутниках Воно може прогнозувати наявність пор в льоду, що взаємодіє з органікою.
Це відкриття базується на експериментах, проведених у лабораторіях SwRI, де вже спостерігали схожі ефекти.
За результатами попередніх досліджень, науковці почали вдосконалювати програмне забезпечення для більш точного моделювання умов на інших планетах. Це дозволить збільшити точність прогнозів і краще розуміти хімічні процеси, які можуть відбуватися на супутниках Сатурна.
Вчені сподіваються, що з допомогою цієї технології вони зможуть створити моделі для дослідження екстремальних умов, таких як океанічні світи, що підтримують мікробне життя.
Це дозволить дізнатися більше про можливі умови для життя на Енцеладі, супутнику Сатурна, де можуть бути підземні океани.
Раніше, вчені встановили, що на поверхні найбільшого супутника Сатурна — Титана — може бути товстий шар метанового льоду, завтовшки до 9,7 км. Сенсаційне відкриття може зробити виявлення потенційних ознак життя з підповерхневого океану Титана більш ймовірним.
Нагадаємо, що NASA розпочала довгоочікувану місію Europa Clipper, що має на меті вивчити умови для можливого існування життя на супутнику Юпітера — Європі.