Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені NASA знайшли ознаки життя на супутнику Сатурна
Вчені встановили, що на поверхні найбільшого супутника Сатурна — Титана — може бути товстий шар метанового льоду, завтовшки до 9,7 км. Сенсаційне відкриття може зробити виявлення потенційних ознак життя з підповерхневого океану Титана більш ймовірним. Також воно може дати важливі підказки у боротьбі з кліматичними змінами на Землі, інформує Live Science.
Титан — єдине небесне тіло у Сонячній системі, окрім Землі, яке має густу атмосферу та ріки, озера і моря, що складаються з вуглеводнів метану. За даними дослідження Університету Гаваїв, метановий лід утримує тепло, що допомагає молекулам підійматися до поверхні, можливо, навіть біомаркерам життя.
Комп’ютерне моделювання показало, що метановий шар пояснює неглибокі ударні кратери на Титані, які повинні бути набагато глибшими. Цей процес призводить до швидкої релаксації поверхні, подібно до швидкого руху льодовиків на Землі.
Інші дослідження показали, що метановий шар ізольований і міцніший за звичайний водяний лід, що робить оболонку Титана теплою і гнучкою. Це може сприяти підйому ознак життя з підповерхневого океану до льодової оболонки, де вони можуть бути виявлені.
NASA планує дослідити Титан за допомогою місії Dragonfly, яка стартує у 2028 році та прибуде до системи Сатурна у 2034-му.